תכשיט הוא רגש וזיכרון, הוא טומן בתוכו רגעים וסימני דרך חשובים שעברנו בחיים. ואת הזיכרון והחוויות האלו, אנחנו עונדים על המקום הכי קרוב אלינו, הגוף שלנו. עבורי, התכשיטים שאני מכינה, הם ביטוי לרגע מרגש בחיים שמונצח בתכשיט. ואותו תכשיט יעבור הלאה לדורות הבאים, וישאר כמזכרת מלאה בחוויות וזיכרונות.

אני נועם חן, המעצבת מאחורי Nomka.
סיימתי את לימודי התואר הראשון שלי בעיצוב תכשיטים בשנקר בשנת 2017. גדלתי בבית יוצר, ומאז ומתמיד אהבה ליצירה ולעשיה היתה חלק ממני. בחומרים שונים ובגדלים שונים, תמיד הידיים עבדו. עם השנים פיתחתי אהבה מיוחדת לפרטים הקטנים והחלטתי להפוך את האהבה למקצוע.

אני מעצבת תכשיטים מתוך אהבה לחומר ואהבה לאנשים. מתוך המחשבה שסיפור גדול יכול להיות טמון בתכשיט קטן שנענד על הגוף שלנו ומנציח את הזיכרון שלנו במשך שנים.

ההשראה לעיצובים נמצאת בכל מקום מסביבי. בפרח זעיר שפורח עם בוא האביב, בפסל אדריכלי שנמצא מסביבי, או בטיפות הגשם הראשון. היופי והקסם נמצאים בדברים הפשוטים. אהבה ותשומת לב לפרטים הקטנים הם חלק בלתי נפרד ממני.

התכשיטים שלי מאופיינים במראה נקי, עדין וקלאסי. מתוך אהבה גדולה לאסתטיקה, קומפוזיציה וצבעוניות. כל התכשיטים נעשים בעבודת יד ובכמויות קטנות, בהקפדה על רמת גימור גבוהה, נוחות ואיכות.

במהלך ייצור התכשיטים אני מקפידה על חומרי גלם איכותים ומובילים, רכישת יהלומים בסחר הוגן, בחירת היהלומים ואבני החן בצורה קפדנית, צורפות ושיבוץ ברמה הגבוהה ביותר ולאורך כל הדרך, הקפדה על הפרטים הקטנים (גם אלה שלפעמים אף אחד לא רואה חוץ ממני)

בעולם הצורפות קיימות טכניקות עבודה שונות ומגוונות. בתכשיטים שלי אני משלבת בין טכניקות צורפות קלאסיות ועתיקות, לבין טכנולוגיות מתקדמות כמו הדפסה במדפסת תלת מימד. הטכניקה נקבעת בהתאם לאופי ולעיצוב התכשיט. השילוב בין הטכניקות השונות מאפשר לי לדייק את העיצוב בצורה מירבית ולהגיע לתוצאה הרצויה.

אני מבטיחה לטפל בכל תכשיט שתזמיני כאלו הכנתי אותו לעצמי או לאדם הכי קרוב אליי.
מתרגשת מהעובדה שתענדי תכשיט שלי
מחכה להכיר אותך,
נועם